fbpx

Po Brexit procedury celne pomiędzy Wielką Brytanią, a Unią Europejską stały się skompilowane i wielu przedsiębiorców ma problem z dostosowaniem się do nich. Prowadzi to do poważnych zastojów w firmie co bezpośrednio przekłada się na zyski przedsiębiorstwa.

W poniższym artykule opiszemy co to jest audyt procesów celnych i dlaczego warto go przeprowadzić. 

 

Co to jest audyt?

 Audyt to niezależna analiza wydajności procesów Twojej firmy. Podstawowym celem audytu przedsiębiorstwa jest przede wszystkim sprawdzenie zgodności procedur wewnętrznych z określonymi standardami, wzorcami, przepisami prawa czy obowiązującymi normami.

Audyt procesów celnych przeprowadzany jest w sposób ukierunkowany bardziej na usprawnienie organizacji, niż na wskazanie nieprawidłowości. Zatem celem audytu będzie określenie jakie ulepszenia można wprowadzić w danej organizacji, aby usprawnić jej procedury zyskując tym samym czas oraz pieniądze.

 

Audyt procesów celnych po Brexit

 Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zakończyło swobodny przepływ towarów pomiędzy UK a UE i wprowadziło twardą granicę przy wjeździe do UK. 

 Audyt procesów celnych będzie sprawdzał czy Twoje dokumenty i procedury celne są dostosowane do najnowszych zmian, które nastąpiły po Brexit. Ostatnie istotne zmiany weszły z dniem 1 stycznia 2022, kolejne są przed nami, zaplanowane na 1 lipca 2022. 

 Już od 1 stycznia 2021 wszystkie firmy europejskie są zobowiązane do składania deklaracji celnych przy przewożeniu towarów pomiędzy Wielką Brytanią i UE. W przypadku niedopełnienia odpowiednich formalności celnych, przewożone towary nie będą mogły przekroczyć granicy Unii Europejskiej.

 Potwierdzenie z lokalnym urzędem celnym procedur jakie powinny być dopełnione w przypadku przewożenia towarów pomiędzy UK a EU jest Twoim obowiązkiem, włączając w to możliwą konieczność uiszczenia należności celnych z tytułu importu.

 Dla każdego przedsiębiorcy te przepisy mogą być bardzo złożone, dlatego w tej sprawie warto zaufać profesjonalistom, co pozwoli zaoszczędzić Twój czas i pieniądze.

Problemy z procedurami celnymi to temat, o który w ostatnim czasie otarła się na pewno każda z firm przewożąca towary pomiędzy UK a EU. Audyt procesów celnych to usługa, która pozwala Ci się skupić na prowadzeniu biznesu wiedząc, że Twoje procedury są w 100{d7cfdf7dc8eb891016365205370b853556c7fd17400ef0e8290d5207b293ae06} zgodne z przepisami.

Powierz swoje sprawy w ręce specjalistów i przekonaj się sam, że zaplanowanie procesów celnych i przygotowanie deklaracji może pójść gładko, a Twoje transporty przejadą przez granicę bez żadnych problemów. Sprawdź już dzisiaj kontaktując się z nami, nasi specjaliści czekają na Twój telefon.

Call Now Button